НОВИНИ

Альтернативна дорога в Одеський порт буде платною

07.11.2019 15:55
3yGG5zVFlikUV9vI2SQhJXGFqqu4jRKRNDO8Ugfm

Альтернативна дорога в Одеський морський порт, під яку президент України Володимир Зеленський просив мера Одеси Геннадія Труханова виділити землю, буде платною. Про це в коментарі УНІАН заявив керівник державного підприємства “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) Райвіс Вецкаганс.

«Безкоштовний сир буває тільки в мишоловці», — сказав чиновник.

Він зазначив, що зараз фахівці розробляють відповідну документацію, зокрема, для надання місцевій владі та отримання землі під будівництво дороги. Після того, як документи будуть готові і визначена сума, необхідна для реалізації проекту, держпідприємство зможе визначити так звану фінансову модель.

«Наші клієнти – портові стивідори, які використовують нашу інфраструктуру. У перспективі ми маємо вийти на те, що саме вони покривають витрати, пов’язані з утриманням естакади і нової дороги, яка буде від Об’їзної дороги до естакади. Тобто це все повинно лягати на собівартість портових операторів, а вони це будуть враховувати у своїх послугах. Це світова практика», — сказав Вецкаганс.

Він також повідомив, що в діючу естакаду порту приблизно за 10 років вкладено понад $100 млн, зараз її стан «втомилася» й вимагає певних інвестицій. За його словами, є й інші варіанти маршрутів до цієї естакаді. Всі вони будуть розглянуті, їх порівняють, в тому числі ціни, й про всі напрацювання повідомлять стивідорів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: