ВАЖЛИВО

Агрокомітет підтримав спрощення ввезення і застосування пестицидів та агрохімікатів

02.02.2021 16:20
analiz-94211

Комітет рекомендував парламенту прийняти в цілому законопроект № 2289 яким пропонується вилучити норму, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні дослідних партій пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються. Про це повідомив на своїй Facebook сторінці співавтор законопроекту, Олег Тарасов, пише agronews.ua.

“Що це означає на практиці? Україна отримає доступ до інноваційних експериментальних препаратів, які могли бути незареєстрованими в країні виробництва у зв’язку із перебуванням в процесі випробувань або через відсутність у країні виробництва препарату шкідників, хвороб та сільськогосподарських культур, які є в країні призначення такого препарату. Через неможливість проведення предметних польових досліджень реєстрація у країні виробництва часто і не здійснювалась”, – пояснив Тарасов.

Також він наголосив, що норми законопроекту ніяким чином не нівелюють питання контролю за безпекою та недопущенням шкоди від використання пестицидів та агрохімікатів. Мова йде виключно про дерегуляцію задля наповнення українського ринку новітніми зразками продукції.

“Даний законопроект очікував на голосування ще з минулого скликання. І ось сьогодні комітетом зроблено важливий крок для його прийняття”, – зазначив він.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: