НОВИНИ

Аграрний фонд не має достатньо власних сховищ для продовольчого зерна Держрезерву

26.09.2020 15:30
f090257-68dffa4-wheat

Аграрний фонд не має достатньо власних сховищ для продовольчого зерна Держрезерву, і існує практика зберігання його на потужностях приватних фірм. Про це повідомляє agroreview, пише agronews.ua.

Днями почалося завантаження зерна АФУ на відповідальне зберігання в ємності дніпровського ТОВ «Дніпромлин», проте підприємство захопили рейдери, що ставить під загрозу збереження зерна Держрезерву.

Як відомо, Аграрний фонд не має достатньо власних сховищ для продовольчого зерна держрезерву, і існує практика зберігання його на потужностях приватних фірм. При цьому з лякаючою періодичністю в ЗМІ з’являється інформація про зловживання контрагентів АФУ з зерном Держрезерву або навіть про його пропажу.

Причина регулярних ЧП з державним зерном полягає не тільки в несумлінності бізнесу, а головним чином у відсутності належного контролю з боку Фонду, відсутність оперативного аналізу ситуації щодо бізнес-партнерів. Це особливо важливо в тих нинішніх умовах, коли почастішали рейдерські захоплення підприємств, особливо в АПК.

Подібна ситуація зараз розгортається в Дніпрі навколо ТОВ «ДніпроМлин» і 10-го хлібозаводу. Про це відкрито попереджає в своєму зверненні керівник одного з найбільших агрохолдингів «РістонХолдінг» в Південно-Східному регіоні Вадим Нестеренко.


Публікуємо документ:

Керівнику Аграрного Фонду
Копія: Головне слідче управління 
Від беніфіціара ТОВ ДніпроМлин 

Заява 

2 вересня поточного року у ЗМІ була зроблена моя публічна заява про фактичне рейдерське захоплення підприємства ТОВ ДніпроМлин за участю довірених осіб та керівництва підприємства. 

У цій заяві я звернув увагу на те, що керівництвом Рістон Холдіднгу будуть зроблені всі можливі дії, що до повернення контролю над зазначенним підприємством у межах діючого законодавства. 

Знаходження підприємства в руках рейдерів є істотним чинником ризику для ведення з даним підприємством будь-якої фінансово-господарської діяльності. Однак мені стала відома інформація про те, що державний Аграрний Фонд має намір передати на зберігання на ТОВ «ДніпроМлин» велику кількість продовольчої пшениці.

Звертаю вашу увагу, що в процесі заходів з повернення контролю над підприємством ТОВ ДніпрМлин є реальна загроза реалізації можливого сценарію протидії з боку рейдерів, який реалізується через спробу доведення підприємства до фіктивного банкрутства. Наслідком цих дій може стати втрата державного зерна. Ця загроза є серйозною і вмотивованою, її не можна ігнорувати і не взяти до відома.

Хочу зазначити, що в поточному році на підприємстві ТОВ ДніпрМлин вже були предумови по можливому зникненню продовольчої пшениці, що належала тому ж Аграрному Фонду.  

На підставі вищевказаного заявляю, що бачу в діях керівництва Аграрного Фонду факти халатності в діях уповноважених посадових осіб, або факти можливої змови посадових осіб державного Фонду та посадових осіб захопленого рейдерами ТОВ ДніпроМлін. Результатом цієї недбалості або змови в найближчій перспективі можуть стати істотні збитки держави у вигляді втрати продовольчої пшениці, що належить Аграрному Фонду, але переміщається зараз на захоплене рейдерами підприємство ТОВ ДніпрМлін.

Вважаю, що уповноважені посадові особи правоохоронних структур і Аграрного Фонду України повинні прийняти до відома дану інформацію, та відреагувати на неї в інтересах держави, щоб не допустити збитків і втрати зерна з державного Фонду.


Це звернення для керівників Аграрного фонду України принаймні має бути сприйнято як серйозне попередження і підстава для ретельної перевірки і аналізу ситуації по контрагентам Фонду в Дніпрі. Чи почує Агрофонд це попередження?

Читайте також: Вадим Нестеренко: «Лідерство тягне за собою не тільки успіхи, але й необхідність бути мішенню для інформаційних атак».Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: