АГРОВІДЕО

Аграріїв масово позбавляють ліцензій на зберігання пального для власних потреб

13.02.2021 16:11
Screenshot_6

В Україні аграріїв масово позбавляють ліцензій на зберігання пального для власних потреб. Про це повідомив Голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів Іван Слободяник, пише agronews.ua.

Податкова утричі «перевиконала» план перевірки ліцензій на зберігання пального для власних потреб і масово позбавляє фермерські господарства дозволів на таке зберігання.

За результатами запиту, який Конгресу Фермерів надала податкова, з майже 27 тисяч виданих ліцензій на зберігання пального, Державна податкова служба України провела 2435 перевірок.


«Українська податкова показує небачену завзятість в перевірках ліцензій на зберігання пального: 15% (при звичайній практиці у 5%). Анулювали при цьому 267 ліцензій і переважно це сільгосппідприємства та фермерські господарства. Детальної інформації про виписані  штрафи, навіть попри запити, податкова воліє не надавати. Так само поза статистикою залишились ті, хто відкупився по-чорному»,- розповів Слободяник.
 

Масштаби перевірок вразили навіть міністра аграрної політики Романа Лещенка. Наразі, Роман Лещенко ініціює зміни щодо ліцензування пального для аграріїв. Також пропонує встановити нормативи витрат палива на гектар, при дотриманні яких документальні перевірки взагалі повинні бути скасовані.


«Така ситуація не сприяє розвитку агропромислового комплексу. Саме тому я терміново ініціюю створення робочої групи із залученням аграріїв та представників Мінфіну і Державної податкової служби для оперативного вирішення проблеми та знаходження компромісного варіанту виходу із кризової ситуації, що сталася у сфері державного контролю за обігом пального. Також я буду особисто наполягати на тому, щоб всім аграріям, котрі на момент перевірки отримали ліцензії, були скасовані штрафи за її несвоєчасне отримання»,- написав він.

Ідея запровадження ліцензування місць зберігання пального для власних потреб полягала в детінізації ринку пального, але під дію закону потрапили і аграрії.

Попри те, що фермерська спільнота категорично виступала проти внесення агропідприємств у перелік на ліцензування, всіх аграріїв зобов’язали з 1 липня 2019 року отримати спеціальні дозволи на зберігання пального.

Тоді влада запевняла, що проблем ані з видачею ліцензії, ані з подальшими перевірками – не буде. Але вже восени 2020 року почались масові перевірки всіх господарств, які  отримали ліцензію на зберігання пального для власних потреб.

Конгрес Фермерів ще восени наголошував на проблемі перевірок ліцензування. Історї оштрафованих розповідали у відеоблозі.

Всеукраїнський Конгрес Фермірів не раз вимагав аграрний та податковий комітети Парламенту втрутитись і припинити тиск податкової на фермерів.


«Конгрес розробив зміни до законодавства, щоб замінити ліцензування на зберігання пального для власних потреб простим декларуванням і зменшення штрафів за зберігання пального без такої декларації».

Нагадаємо, Законом передбачена висока відповідальність – штраф 500 тисяч гривень за зберігання пального без ліцензії, або реалізацію пального за наявності ліцензії лише на зберігання пального для власних потреб.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: