НОВИНИ

В Україні створили колекцію зародкових плазм кукурудзи для забезпечення вітчизняної селекції гібридів

18.12.2020 12:33
kukuruza-kurkul-46911

Авторським колективом науковців Національної аграрної академії наук України створено унікальну базову колекцію самозапилених ліній кукурудзи зародкових плазм Айодент, Ланкастер, Рейд (BSSS), змішана, що забезпечує можливість повного переходу на власний селекційний матеріал. Про це повідомляє пресслужба НААН, пише agronews.ua.

На базі ліній із оригінальним родоводом створено нову генетичну плазму кукурудзи європейського типу, альтернативну до основних гетерозисних груп.

“Робота авторського колективу науковців НААН по створенню унікальної колекції гібридів кукурудзи – серед достойних Державної премії України в галузі науки і техніки 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Державна установа «Інститут зернових культур Національної академії аграрних наук України» направила лист-подання до Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки з представленням на конкурс роботи авторського колективу (Б.В. Дзюбецький, В.Ю. Черчель, Т.М. Сатарова, М.Я. Кирпа, Н.А. Боденко, Ю.О. Лавриненко, Л.М. Чернобай, О.Ф Стасів), яка, за висновками галузевих експертів, заслуговує на присудження Державної премії України в галузі науки і техніки 2020 року.

Нагадаємо, названо очікуваний обсяг інвестицій в «розумне сільське господарство» України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: