НОВИНИ

Асоціації садівників звернулися до Уряду з проханням виплатити 290 млн грн держпідтримки

17.12.2020 14:02
yaya-13819

Провідні асоціації садівничої галузі підписали та направили колективне звернення до Прем’єр-міністра України з проханням посприяти в у перерахуванні бюджетних коштів в розмірі 290 млн грн на поточні рахунки садівничих господарств, які були розподілені згідно наказу Мінекономіки №2513 від 2 грудня 2020 р. відповідно до чинної бюджетної програми «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними». Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив президент “Української горіхової асоціації” Геннадій Юдін, пише agronews.ua.

Садівництво у порівнянні з іншими галузями сільського господарства характеризується значними капітальними інвестиціями на закладання садів, повільним обігом капіталу, постійною потребою обігових коштів для догляду за молодими насадженнями, великим періодом до початку отримання продукції (4−7 років), наявністю суттєвих ризиків (вимерзання) тощо. Тому галузь садівництва є специфічною галуззю із довготривалою окупністю інвестицій, — йдеться в повідомленні.

Існуюча економічна та «ковідна» криза вже і так заморозили більшу частину капітальних інвестицій в секторі, що, згідно з розрахунками фахівців, може привести до негативного впливу на розвиток садівничої галузі в 3-х річній перспективі.

Саме тому галузь садівництва задля свого відновлення та подальшого поступу потребує невідкладної державної підтримки садівницьких господарств.

“Тому, провідні асоціації садівничої галузі підписали та направили колективне звернення до прем’єр-міністра України з проханням посприяти в у перерахуванні бюджетних коштів в розмірі 290 млн грн на поточні рахунки садівничих господарств, які були розподілені згідно наказу Мінекономіки №2513 від 2 грудня 2020 р. відповідно до чинної бюджетної програми «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними”, – написав Геннадій Юдін.

Колективне звернення підписали такі галузеві асоціації України: Асоціація «Укрсадпром»; Українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості «Укрвинпром»; ВГО «Українська горіхова асоціація»; Асоціація «Ягідництво України»; Асоціація Хмелярів України.

Нагадаємо, В Україні будують науковий вірусологічний комплекс для вирощування сертифікованих саджанців.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: