АГРОБУХГАЛТЕРІЯ

​Як зареєструвати право власності на землю

29.06.2021 16:31
ilmu tanah

З 1 липня власники землі отримають більше можливостей розпоряджатися нею. Для того, щоби реалізувати гарантовані новим законодавством права, власникам землі потрібно здійснити певні кроки. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, пише agronews.ua.

Щоб реалізувати гарантовані новим законодавством права, власникам землі потрібно здійснити такі кроки:

✅У ділянки повинен бути кадастровий номер. Наявність номеру можна перевірити на Публічній кадастровій карті України: http://surl.li/ydva. Якщо кадастрового номера немає, зверніться до розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення чи відновлення меж ділянки в натурі та зареєструйте ділянку в Державному земельному кадастрі. Під час реєстрації ділянки ій буде присвоєно кадастровий номер.

✅Зареєструйте право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, якщо до цього часу ви цього не зробили. Для реєстрації права зверніться до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, нотаріуса чи ЦНАП: https://my.gov.ua/info/servicecenters.

✅Для реєстрації права власності підготуйте документи:

– витяг із Державного земельного кадастру;

– копію й оригінал паспорта та ідентифікаційного номера;

– підтвердження сплати адміністративного збору;

– документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

✅Після реєстрації права власності на землю отримайте паперовий чи електронний витяг із Державного реєстру речових прав.

Реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та вказаний пакет документів зможе гарантувати вам право користування, володіння розпорядження земельною ділянкою й допоможе уникнути багатьох ризиків.

Читайте також: чому в Україні необхідно запровадити єдиний Земельний кодекс.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: