АГРОРЕГІОНИ

«Житомирський ЛГЗ» продавав алкоголь дешевше, ніж була його собівартість

05.06.2024 11:23
6

Державна аудиторська служба України на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України провела аудит та ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Житомирський лікеро-горілчаний завод». Загальна сума виявлених збитків, неотриманих доходів та зайвих витрат складає 62,8 млн грн. Про це повідомляє прес-служба відомства, пише agronews.ua.

Зокрема, під час контрольних заходів виявлено факти використання філією підприємства енергоносіїв у завищеному обсязі, що призвело до збитків на 4,5 млн грн.

За підрахунками аудиторів, такий обсяг енергоносіїв, наприклад, є достатнім для виробництва спирту «Люкс» у кількості понад 34 тис. дал. Це дало б змогу отримати додаткові доходи від реалізації продукції на загальну суму близько 11 млн грн.

Натомість на ДП «Житомирський ЛГЗ» виявлено низку випадків надання необґрунтованих знижок, що дозволяло реалізовувати продукцію за цінами, нижчими за її фактичну собівартість й нижчою за ту, що була визначена договорами.

У результаті такої безгосподарності підприємство зазнало збитків на понад 22 млн грн, а також понесло зайвих витрат й не отримало доходів на суму 40,6 млн грн.

Матеріали ревізії діяльності ДП «Житомирський ЛГЗ» передані до Управління Служби безпеки України в Житомирській області.Перегляди: 1170
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: