АГРОРЕГІОНИ

На Житомирщині на 110 га вирощують слонову траву

01.06.2024 12:20
11

У Житомирській області на 110 гектарах вирощують культуру, яка не є традиційною для регіону – міскантус. На сусідній Вінниччині цією рослиною, яку в народі називають «слонова трава», засадили 11 гектарів. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Міскантус є сировиною для біопалива і містить целюлозу, яку використовують у промисловості розповів керівник підприємства, що займається вирощуванням культури Вадим Кричковський.

«Зелена маса міскантусу може бути використана для виробництва біопалива. З неї виробляється боіоетанол, біогаз, синтез-газ. Окрім того, високий вміст целюлози в міскантусі дозволяє використовувати її для виготовлення целюлозних волокон, які використовують у текстильній промисловості і при виробництві біопластику, для виробництва біокомпозитів, які використовуються у будівництві та автомобільній промисловості. З міскантусу можна виробляти різні хімічні продукти. Високий вміст целюлози також дозволяє використовувати рослину для виробництва паперу і картону», – розповів Кричковський.

Він додав, що висушена і подрібнена зелена маса міскантусу може бути перетворена в пелети і використовується як паливо для опалювальних систем. Тобто, це енергетична культура, яка до того ж насичує ґрунт гумусом.

Міскантус не боїться шкідників. Врожай з однієї плантації культури збирають упродовж 30 років поспіль. Найбільше міскантусу на європейському континенті вирощують у Великобританії, Німеччині та Скандинавських країнах.Перегляди: 2975
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: