НОВИНИ

Збитки рибної галузі через збройну агресію рф оцінюються у $47 млн

15.03.2023 18:19
picture2_skolko-ryby-vylov_339488_p0-623x370

Загальні збитки рибної галузі України внаслідок військової агресії рф у 2022 році оцінюються у $47 млн. Зокрема, $25,4 млн – втрати суб’єктів промислового рибальства, $21,6 млн – суб’єктів аквакультури. Про це повідомили у Держрибагентстві, яке спільно з ФАО проаналізувало статистичні показники й результати опитувань суб’єктів рибного господарства, пише  agronews.ua.

У промисловому рибальстві значну частку у структурі збитків складають втрати, пов’язані із забороною рибальства внаслідок введення воєнного стану, – $17,7 млн. Збитки від пошкодження рибопромислових потужностей сягають $ 7 млн, виробничих потужностей – $0,7 млн.

В аквакультурі переважна частина втрат суб’єктів господарювання припадає на збільшення виробничих видатків – $8,5 млн – і падіння прибутку за результатами здійснення господарської діяльності – $8,1 млн. Збитки від знищення виробничих потужностей сягають $4,4 млн, від втрати плідників –  $0,6 млн.

Нині Держрибагентство спільно з ФАО напрацьовують механізми надання підтримки суб’єктам рибного господарства для відновлення та подальшого стимулювання їх діяльності.

«Такого масштабного знищення водних біоресурсів, як через агресію рф, Україна не знала, – наголосив т. в. о. голови Держрибагентства Ігор Клименок. – Популяціям наших водних мешканців завдана і завдається неймовірна шкода. Після безумовної перемоги над ворогом доведеться роками відновлювати наші рибні ресурси до довоєнного рівня».


Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: