ВАЖЛИВО

Завдяки якісній роботі компактора SWIFTER аграрії отримують дружні сходи сільгоспкультур

28.02.2024 15:48
Screenshot_4

Досвідом роботи з передпосівними компакторами SWIFTER від BEDNAR поділилися аграрії з різних регіонів України. Дружні сходи сільгоспкультур – запорука високого врожаю, і досягти цього без якісного передпосівного обробітку ґрунту неможливо. Ідеально вирівняне поле, оптимальна структура ґрунту для проростання насіння, закриття вологи – всі ці завдання за один прохід виконує передпосівний компактор SWIFTER від компанії BEDNAR.

Це дає змогу заощадити на кількості проходів техніки, а отже – і на пальному. У високій ефективності агрегатів за різних умов переконалися аграрії з різних областей України.

«Завдяки якісній роботі компактора SWIFTER отримуємо дружні сходи» ФГ «Прометей», Василь Книшук (Івано-Франківська обл.)

Наразі у нас в користуванні є три компактори SWIFTER від BEDNAR. Головна їхня перевага – висока якість обробітку ґрунту. Вони добре вирівнюють поле, формують якісну структуру ґрунту. З цими агрегатами ми отримуємо дружні сходи, що помітно впливає на врожай. Раніше ми користувалися компактором іншого іноземного виробника. Він був дещо дешевший, мав високу якість конструкції, але значно поступався компактору SWIFTER у якості обробітку ґрунту, а це все ж таки головне.

Перший компактор SWIFTER SO 8000F від BEDNAR ми придбали у 2012 році у компанії «ЛАН». Він нас дуже задовольнив щодо якості роботи і самої конструкції. Має підпружинені секції, тож у випадку наїзду на якийсь пень або пагорб (а в нас таке трапляється) міняти треба лише пружину. Наступний свій компактор ми придбали у 2019 році, і вже в новішій моделі рама суцільна, тож у разі пошкодження треба ремонтувати цілу раму. Але це ще проблема деяких наших ґрунтів. Буває таке, що трактор іде, а за ним – іскри через велику кількість каміння. Відповідно, на такому ґрунті робочі органи зношуються швидше.

Третього свого компактора ми придбали торік. Була пізня весна, часу на підготовку до сівби було мало, і ми зрозуміли, що два компактора не впораються в оптимальні строки, адже маємо в обробітку 6 тис. га. Ми не працюємо вночі, а за день один агрегат робить 60-70 га. Може, звісно, бути й менше, залежно від конфігурації поля. Компактори SWIFTER роблять у нас підготовку ґрунту навесні під сівбу сої, кукурудзи, соняшнику, а восени – під ріпак.

Агрегатуємо 8 метровий SWIFTER із трактором John Deere 8335 R потужністю 335 к.с. Робоча швидкість – 12-13 км/год. Якщо якісно здійснена оранка, то агрегат добре тримає глибину і якість його роботи максимальна. Якщо ж оранка була неякісна, то і компактор іде повільніше, а іноді для кращого результату треба й двічі проходити. Продуктивність залежить також від вологості ґрунту. Не завжди вдається працювати за ідеальних умов. Торік, наприклад, працювали на перезволоженому ґрунті, і агрегат досить добре впорався зі своїм завданням.

Щодо зношуваності робочих органів: підшипники міняємо раз на 4 тис. га, котки – раз на 15 тис. га, вал буває робить 10 тис. га, а буває і після 100 га міняємо, коли трапиться якийсь камінь або пень. Стріл вистачає на 500-600 га, стійок – приблизно на 2,5 тис. га. Щодо обслуговування й ремонту – багато запчастин ми виготовляємо самі, адже маємо власний завод. А ось підшипники купуємо такі, які не потрібно змащувати, бо, наприклад, на найпершому нашому  компакторі іншого виробника 48 підшипників, змащування яких займає близько двох годин. А під час посівної ми собі не можемо дозволити простою техніки, тож раз на 4 тис. га планово замінюємо підшипники.Перегляди: 136
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: