ГОЛОВНЕ

Засновник Precision Planting створив революційну новинку в галузі зрошення

28.01.2021 15:18
Screenshot_4

Відомий фермер і винахідник Грег Саудер, який свого часу створив фірму Precision Planting, а зараз володіє компанією 360 Yield Center, представив 27 січня абсолютно нову поливну машину 360 RAIN, Про це повідомляє propozitsiya, пише agronews.ua.

Машина рухається 20-дюймовими (51 см) міжряддями по сигналу RTK, має штангу як у обприскувача, з якої звисають шланги, що поливають кожен ряд рослин під корінь. Такий спосіб поливу не тільки заощаджує воду порівняно з дощуванням, а й найбільш зручний та ефективний для внесення разом з поливною водою рідких добрив. У процесі випробувань вже вносилися разом з поливною водою азот, сірка, цинк, бор та низка інших мікроелементів.

Та головна новизна машини — можливість повертати під будь-яким кутом. Це дає змогу полити поле навіть складної форми без пропусків.

Машина приводиться в дію від електромережі і рухається, розмотуючи за собою (і змотуючи при русі назад) шланг, підключений до гідранта, який зазвичай встановлюється посередині поля. Новинка рухається по рядах, проходячи їх двічі — вперед і назад, щоразу виливаючи норму, еквівалентну 5 мм опадів. Як розповів Грег Саудер, це зручно при внесенні з поливною водою добрив: при русі вперед із поливом вносяться добрива, при русі назад чистою водою добрива промиваються в ґрунт.

Машина доволі компактна (ширина штанги — 18 м), що дає змогу ховати її в несезон в ангарі, що неможливо зробити зі стаціонарними дощувальними машинами. Швидкість руху машини — 0,8 км/год. За день машина поливає 16 га. Максимальний обсяг поля, на який розрахована одна машина, — 64 га, більші поля Грег Саудер радить поливати двома машинами, встановлюючи відповідно два гідранти. Кліренс штанги — 3 м. Вартість машини — орієнтовно $100 тис., загальна сума необхідних інвестицій — близько $1500-2000 на гектар.

Нову поливну машину вже випробувано на кукурудзі і досягнуто прибавки врожайності порівняно з дощуванням. Як додав Грег Саудер, за такого способу поливу кукурудза формує кращу кореневу систему. Новинку планується випробувати також на овочевих культурах. Надходження машини у вільний продаж очікується через 2 роки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: