НОВИНИ

Залізниці країн ЄС виявилась не готовими до збільшення експорту з України

20.04.2022 13:00
18cf0b0-uzcarguz

Україна, великий виробник сільськогосподарської продукції, раніше експортувала більшу частину своїх товарів через морські порти, але після вторгнення Росії була змушена експортувати її залізницею через свій західний кордон. Про це повідомляє Reuters, пише agronews.ua.

Скупчення вагонів на прикордонних переходах та їх закриття під час Великодніх свят спонукали Україну тимчасово обмежити поставки товарів з України до Польщі та Румунії залізницею. Сусідні країни виявилися не готовими до різкого збільшення перевезень.

«Укрзалізниця» ввела обмеження з 16 по 18 квітня в Румунію через переходи Дяково і Вадул-Сірет і в Польщу через Ягодин і Ізов, повідомив заступник директора її комерційного департаменту Валерій Ткачов.

Обмеження введені у зв’язку зі скупченням великої кількості вагонів у напрямку західних роз’їздів і закликами західних партнерів скоротити подачу вантажних поїздів.

За словами Ткачова, сусідні країни «виявилися не готовими до різкого збільшення перевезень по своїй території українських товарів» через брак локомотивів, вагонів, обмеженої пропускної здатності і обмежень по вазі вантажних вагонів.

За його словами, станом на 14 квітня біля прикордонних переходів знаходилося 29,5 тисяч вагонів, а за перші два тижні квітня їх кількість збільшилася на 28 %.

«Ніяких рішень про зупинку або обмеження довгострокового руху в європейські країни не приймалося», — сказав Валерій Ткачов.

Читайте також: У Ніжинському районі на міні підірвався трактор.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: