НОВИНИ

За 2018 році АМПУ провела днопоглиблення в 10 портах і каналах

25.01.2019 09:56

У 2018 році Адміністрація морських портів України (АМПУ) забезпечила проведення днопоглиблювальних робіт в 6 портах і на 4 каналах. Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

Так, було завершено два важливих етапи капітального днопоглиблення в портах Чорноморськ і Южний, здійснюється підтримка глибин в портах Маріуполь і Бердянськ на Азовському морі, а також в Херсоні та Ізмаїлі на Чорному морі.

«Капітальне днопоглиблення, окремі етапи якого були завершені в 2018 році в портах Чорноморськ і Южний, здійснювалося в рамках реалізації проектів державно-приватного партнерства, спрямованих на розвиток портової інфраструктури та збільшення потужностей українських портів. Зокрема,   створення підхідного каналу та операційної акваторії біля причалу № 25 в Южному передбачає будівництво і запуск нового зернового терміналу MV Cargo потужністю до 5 млн тонн на рік. обсяг приватних і державних інвестицій складе більше 5 млрд. грн», — йдеться у повідомленні

Зараз тривають роботи по створенню на базі порту Южний одного з найбільш глибоководних портів на Чорному морі — доведення глибини морського підхідного каналу та операційної акваторії біля причалів № 5-6 державного стивідора «Морський торговельний порт Южний» до 21 метра.

«В рамках капітального днопоглиблення в порту Чорноморськ вперше за останні 20 років була проведена реконструкція підхідного каналу. Тривають роботи з днопоглиблення акваторії першого ковша Сухого лиману. Проект дозволить збільшити вантажообіг компаній Risoil і Кernel, що інвестують в розвиток власних перевантажувальних потужностей в порту Чорноморськ. Загальні інвестиції становлять понад 4,5 млрд грн», — повідомили в АМПУ

Експлуатаційне днопоглиблення в 2018 році здійснювалося власним флотом АМПУ, а також із залученням підрядних організацій, які були визначені на відкритих тендерах, що проводяться за допомогою електронної системи ProZorro. За підсумками 2018 р власний флот АМПУ збільшив обсяги робіт в 3,5 рази в порівнянні з 2016 роком.

Робота землесоса АМПУ «Меотида» в портах Бердянськ і Маріуполь дозволила частково вирішити проблему підтримки необхідних глибин для забезпечення роботи портів України на Азовському морі

Також в 2018 році вперше за останні 7 років було розпочато масштабне днопоглиблення в Херсоні, тривають роботи у порту Ізмаїл.

Проведення днопоглиблення на каналах Дунай-Чорне море, Бузько-Дніпровсько-Лиманському, Херсонському морському та Дністровсько-лиманському дозволило забезпечити безпеку судноплавства і роботу приватних і державних стивідорних компаній в морських портах України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: