НОВИНИ

З України нелегально вивозять зерно

24.02.2023 15:24
zerno-3

За допомогою “зернового коридору” в Україні крадуть зерно у величезних обсягах. Це стало можливим після скасування низки податкових пільг улітку 2022 року, внаслідок чого “запрацювали” контрабандні схеми. Про це розповів голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”), передає УП, пише agronews.ua.

Він зазначив: на такі ж схеми перейшов й імпорт різних товарів до України.

“У липні ми відновили податки, а в червні були пільги з імпортних податків, коли нічого не платилося. Так от: за деякими позиціями різниця в п’ять разів. Це говорить про те, що воно просто перейшло в “чорний” імпорт. Зменшення постачання товарів на митну територію України після відновлення податків – кричущий факт, який свідчить про те, що вони просто перейшли до “чорної” і просто запрацювали контрабандні схеми”, – розповів нардеп.

Як крадуть зерно

Гетманцев зазначив: у рамках відповідної тимчасової слідчої комісії депутати вивчають схему експорту зерна без сплати податків. А також без повернення валютних надходжень.

“Я реєструю, наприклад, фіктивну фірму на мешканця Донецька чи на людину, яка навіть не знає, що на неї зареєстрована фірма. На неї оформлюю зерно, вантажу його на корабель на ім’я такої ж фіктивної фірми, наприклад, з Чехії. І воно йде”, – розкрив він суть схеми.

Нардеп зазначив: доки зерно йде, воно “переписується десяток разів” – і приходить на більш-менш “білу” фірму. У підсумку Україна:

  • не отримує валютного виторгу;
  • не отримує надходжень до держбюджету з цього зерна.

“Це компанії, які беруть участь у “зерновому коридорі”. Така ж проблема є і на західній митниці, коли вони експортують автотранспортом, наприклад, або залізницею”, – наголосив Гетьманцев.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: