НОВИНИ

Європа стає залежною від російських добрив

02.05.2024 16:07
LAT02097-33452

Свейн Торе Хольсетер, голова норвезької компанії Yara (один із найбільших у світі виробників азотних добрив), заявив, що Європа стає залежною від російських добрив, як це було з газом. Про це пише видання Eldala.kz.

«Парадокс полягає в тому, що мета — знизити залежність Європи від росії, а ми зараз, самі не усвідомлюючи того, можемо надати росії здатністю чинити тиск у сферах харчів та добрив», — зазначив він.

Ціни на добрива різко зросли після початку війни в Україні в лютому 2022 року та введення санкцій проти росії, що змусило країни ЄС обмежити постачання російського газу (газ є основною сировиною для азотних добрив, таких як аміак та сечовина).

«З того часу добрива подешевшали, оскільки ціни на газ впали, але європейська промисловість все ще зазнає труднощів: російський імпорт займає велику частку ринку», — пояснив Свейн Торе Хольсетер.

На його думку, росія може використати своє становище на ринку для політичного впливу.

За даними Євростату, імпорт азотних добрив до ЄС у 2022–2023 роках збільшився на 34%, на частку росії припало близько третини від загального обсягу поставок. Цього сезону поставки сповільнилися, але частка російської продукції, як і раніше, становить майже третину від усього імпорту.


Перегляди: 62
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: