НОВИНИ

Єврокомісія вимагатиме холодної обробки для всіх імпортованих цитрусових фруктів

19.04.2024 18:18
11

Європейська комісія вперше готова вимагати холодної обробки для всіх імпортованих цитрусових, які становлять ризик зараження шкідниками; захід, якого тривалий час вимагав сільськогосподарський сектор Валенсії, щоб запобігти проникненню хвороб і гарантувати взаємність у торговельних відносинах. Про це повідомляє freshplaza, пише agronews.ua.

Ця вимога, яка спочатку застосовувалася виключно до апельсинів з Південної Африки у 2022 році після тиску з боку європейських виробників через перехоплення несправжньої плодожерки в партіях апельсинів, тепер може бути поширена на мандарини та грейпфрути, а також на імпорт з інших регіонів, де є фітосанітарний ризик, таких як Ізраїль, Зімбабве та Марокко.

Комісар ЄС з питань сільського господарства Януш Войцеховський поінформував Карлоса Мазона, президента Валенсійського генерал-губернаторства, про це потенційне розширення. Пропозиція буде представлена на пленарному засіданні Єврокомісії, а її прийняття залежатиме від наступного складу Єврокомісії у зв’язку з майбутніми європейськими виборами 9 червня. Однак ця заява є значним кроком вперед у задоволенні історичного попиту валенсійського сільськогосподарського сектору.

Сільськогосподарські організації привітали новину про можливе застосування цього фітосанітарного протоколу до всього імпорту цитрусових з країн, де є карантинні шкідники, і підкреслили його важливість для захисту фітосанітарної безпеки рослин місцевого виробництва.

Необхідність обробки холодом стала очевидною після нещодавніх затримань фруктів, уражених несправжньою плодожеркою, з Південної Африки, Зімбабве, Ізраїлю та Марокко. Застосування цього протоколу на південноафриканських апельсинах вже довело свою ефективність, зменшивши імпорт до Європи. Однак валенсійський сектор висловив занепокоєння щодо належного застосування цих заходів південноафриканськими експортерами.

У цьому випадку об’єднання валенсійського аграрного сектору відображає важливість створення рівноправних умов у міжнародній торгівлі цитрусовими, сприяння взаємності, справедливості та рівності у застосуванні фітосанітарних правил.Перегляди: 46
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: