НОВИНИ

Японія масово перевіряє продукти харчування на радіацію

26.05.2021 18:34
cq5dam.thumbnail.cropped.750.422

Близько 17 префектур, проводять необхідні перевірки харчових продуктів на радіацію після ядерної аварії в березні 2011 року у Фукусімі. Перевіркам підлягають і ті речі, що не зазначені у регламенті Крім того, 11 префектур, яким не потрібно проводити тести на рівень радіаційні, роблять це за власною ініціативою. Про це повідомляє freshplaza, пише agronews.ua.

Префектури проводять перевірку овочів, риби, а також предметів не перелічених у державних керівних принципах, з метою подолання проблем серед вітчизняних та закордонних споживачів, хоча вкрай рідко рівень радіації цих продуктів перевищує національний стандарт.

Райони та предмети, що підлягають інспекції на вміст радіоактивного цезію в продуктах харчування, визначаються керівними принципами урядового штабу реагування на ядерні ситуації.

За даними Міністерства охорони здоров’я, праці та соціального забезпечення, у бюджетному 2021 році 54 412 предметів були протестовані в масштабах всієї країни, незалежно від того, чи є вони добровільними, і 127 предметів, або 0,23%, перевищили національний стандарт . Один із 127 був з невідомого місця походження. Решта 126 предметів підлягали інспекції, як це передбачено національними рекомендаціями.

Нагдаємо, що вітчизняні вірусологи створили карту ураженості ґрунтів України патогенами.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: