НОВИНИ

Як захистити плоди дерев від птахів

29.05.2023 19:19
chereshnyu-ot-ptic-600x449

У період дозрівання плодів і ягід питання збереження врожаю хвилює багатьох дачників і городників.

З давніх-давен відомі відразу кілька ефективних способів, як відлякати птахів від дерева з плодами і ягодами.

Що відлякує птахів від ягід

Досвідчені садівники знають, що прив’язані на дереві смужки блискучої стрічки діють на птахів відштовхуюче. Стрічку можна зробити з фольги, або прикріпити на неї невеликі шматочки фольги. Ефект таких смужок змушує птахів облітати такі дерева. Також їх лякає блиск фольги на вітрі і стрічки.

Як уберегти ягоди від птахів

Якщо ви прагнете захистити урожай, вирощуваний на землі, кращим способом буде спорудження своєрідної сітки. Для цього по периметру вирощуваних культур вбийте кілочки і між ними натягніть сітку на висоті близько 30 см. Вона не дасть птахам дістатися до врожаю, але спокійно пропустить сонячне світло і вологу на вирощувані культури. Якщо ви вирощуєте теплолюбні культури, то парники також стануть надійним захистом від пернатих злодюжок.

Який колір лякає птахів

Неймовірно, але факт – виявляється є один колір, який птахи просто на дух не переносять. Давно помічено, що пернатим абсолютно не до смаку синій колір, вони його бояться, як вогню. Однак варто пам’ятати про те, що навіть самі хитромудрі пастки від птахів не завжди можуть давати стовідсотковий результат.

Який запах не переносять птахи

Давно помічено, що відразу кілька запахів змушують птахів панікувати. До них відносяться запахи мандарина і апельсина, а також винограду і полуниці. Не обов’язково вирощувати всі ці культури на ділянці, але джерело їх запаху відштовхне пернатих.

ТОП способів – як відлякати птахів:

  • Спорудження відлякувачів;
  • Використання блискучих стрічок;
  • Спеціальні укриття для молодих дерев;
  • Саморобні вертушки;
  • Ультразвукові відлякувачі;
  • Застосування спеціальних захисних засобів (обробка дерев);
  • Звичайне лякало-опудало.

Перегляди: 8
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: