НОВИНИ

Як виростити солодку та щільну редиску

24.05.2023 18:15
загружено (1)

Часто дачники-початківці скаржаться, що редиска виростає пустотілою і гіркою або йде в стрілку. Що потрібно зробити, щоб коренеплоди були солодкими та смачними?

  1. Гарне освітлення. Світло потрібне редису з ранку до вечора, інакше якісних плодів не буде.
  2. Кислотність та склад грунту. Грунт повинен бути вологоємний (суглинистий), але пухкий, добре окультурений, з нейтральною реакцією. Найкраще вибрати ділянки, куди роком раніше вносили гній та інші органічні добрива.
  3. Обережніше з добривами: не вносьте органіку. Свіжі органічні добрива у будь-якому вигляді протипоказані – редиска буде порожньою.
  4. Не сійте редис густо. Найсоковитіша і найсолодша редиска виростає там, де її не турбують прополкою, розпушуванням і проріджуванням. Будь-яке занепокоєння, заподіяне рослині, нагадує їй про цвітіння. В результаті коренеплід набирає гіркоту, грубіє, а то й зовсім не росте. Якщо ви посіяли редис занадто густо, обов’язково прорідіть посіви через 5-6 днів після появи сходів (залишаючи 2-3 см між рослинами).
  5. Відбирайте якісне насіння редису. Насіння має бути тільки свіже, діаметром не менше 2,5 мм. Дрібне краще викинути відразу – воно зазвичай не дає якісних коренеплодів, рослини, що виросли з них, легко стрілкуються.
  6. Сійте редис у борозни. Добре розпушіть ґрунт на грядці і зробіть у ньому борозни глибиною близько 1 см. Краще робити борозну, вдавлюючи в ґрунт планку (маркер) – це злегка ущільнить землю і не дасть насінню провалитися глибоко. Відстань між борознами – 20 см. Пролийте борозни, висійте насіння, присипте землею.
  7. Опудрюйте сходи редис золою. Сходи, що з’явилися, можна опудрити золою або її сумішшю з тютюновим пилом (1:1) – вважається, що це відлякує хрестоцвіту блішку. До того ж зола корисна редисці.
  8. Підгодовуйте редис у разі потреби. Якщо листя зблідло, терміново підгодуйте рослини швидкорозчинним комплексним добривом.
  9. Не давайте ґрунту пересихати. Регулярно поливайте та мульчуйте посадки сухим торфом або перегноєм, щоб не утворювалася кірка. У відкритому грунті можна вирощувати редис під лутрасилом – це захистить його від вітру, що висушує, і частково від хрестоцвітої блішки.
  10. Сійте редис вчасно. Його необхідно висівати, як тільки дозріє ґрунт і до кінця травня (погода цьогоріч дозволяє) або наприкінці липня – на початку серпня, коли довжина світлового дня не перевищує 14 годин.

Перегляди: 52
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: