НОВИНИ

Вирощування мікрозелені стає популярним видом агробізнесу

02.11.2019 16:17
7b133a92767e4dc1adda238e21787d58

Завдяки моді на здорове харчування та веганство вирощування паростків зелені перетворюється на окремий вид агробізнесу. Вирощування мікрозелені – перспективний вид агробізнесу, для якого фермерові не потрібно виїздити до сільської місцевості, повідомляє Агробізнес Сьогодні.

Мікрогрін набуває популярності у споживача, а відтак чимало агровиробників планують спробувати новий напрямок у своїй діяльності. Для цього потрібно знати кілька особливостей вирощування цього продукту.

Якісна мікрозелень найчастіше росте в гроу-боксах – контейнерах зі спеціальним тепловим і світловим режимом, рівнем вологості і вентиляцією. На гравії, у кокосовому субстраті чи торфі – замість звичайної землі. Вирощують у старих бомбосховищах, на пласких дахах міських багатоповерхівок – у коробках, лотках, на підготовленому ґрунті. Є вертикальні ферми на гідропоніці, тобто на стелажах. Так працюють, напирклад, у Сінгапурі чи Ізраїлі.

Цікаво, що вирощування мікрозелені – це той різновид агробізнесу, для якого не потрібно їхати у сільську місцевість.

Мікрогрін найчастіше вирощують у тепличних умовах, він є сезонною альтернативою свіжої зелені, особливо взимку і восени, коли вона найдорожча. Фахівці ринку запевняють, що значні фінансові вкладення для старту цього бізнесу не потрібні.

Роздрібні ціни на 100 грамів мікрозелені близько 35-60 грн, або ж 60 000 грн/ц. Серед покупців – ретсорани, спеціальні мережі магазинів для веганів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: