НОВИНИ

Виробництво сировинного молока дещо скоротилося

21.11.2019 12:54
glass-1587258_1920

В Україні за 10 місяців вироблено 8,4 млн т. молока, що на 3,6%, або 313 тисяч тонн менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє, опираючись на дані Держстатистики України, аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Найбільше скоротилося виробництво молока в господарствах населення ― до 6,1 млн тонн молока, що на 4,5% менше, ніж у минулому році. Падіння ж виробництва серед підприємств за підсумками цього склало 1,1%, до 2,3 млн тонн. Більшість регіонів продовжує скорочувати виробництво сировинного молока. Найбільш відчутне скорочення виробництва демонструють підприємства Рівненщини ― 9,2 тис. тонн, а це 14,2%, Донеччини ― мінус 7,5 тис. тонн ―12,4%, Сумщини ― 10,1 тис. тонн, що дорівнює 6,7%, та Київщини ― на 8,3 тис. тонн, ― 4,4%, у порівнянні з минулим роком.

«Попри те, що темпи скорочення поголів’я у промисловому секторі вищі, ніж серед господарств населення, падіння виробництва молока поки що є мінімальним. Це зумовлено скороченням, у першу чергу, низькопродуктивного поголів’я та одночасною роботою над підвищенням молочної продуктивності, що однозначно є позитивним моментом, — пояснює аналітик. — Проте в ситуації, що склалася, зростаючий дефіцит молока у переробці повністю не можна компенсувати лише підвищенням рівня продуктивності корів. Молочна галузь наразі потребує широкої програми підтримки з довготерміновими гарантіями з боку держави».

Адже за звітний період всього п’ятьом областям вдалося наростити виробництво молока. Так, підприємства Тернопільщини збільшили виробництво молока-сировини на 6,9 тисячі тонн, на Хмельниччині продемонстрували нарощування на рівні 9,1 тис. тонн. На Волині ріст склав ― 3,1 тисячу тонн, на Херсонщині ― 1,4 тисячі тонн, і на Харківщині ― 2,2 тисячі тонн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: