НОВИНИ

Виробники молочки закликають не допустити підвищення цін на електроенергію

03.11.2023 07:36
molokozavod

Спілка молочних підприємств України закликає Уряд та Верховну Раду не допустити підвищення граничних цін (прайс-кепів) на електроенергію для промислових споживачів. Про це йдеться у зверненні СМПУ, пише agronews.ua.

“В умовах війни молочні підприємства України продовжують задовольняти внутрішній попит на молочну продукцію за найвищими стандартами якості. Молоко є важливим продуктом для підтримки здоровʼя українців і його доступність має велике значення”, – зазначають в СМПУ.

Там нагадують, що водночас чимало системних проблем молочної галузі ще чекають свого вирішення на державному рівні. Досі не врегульовано проблему відсутності будь-якої державної підтримки для виробників молока, і як наслідок – катастрофічного дефіциту сировини і перевищення цін на молоко в Україні порівняно з сусідніми країнами Європейського Союзу.

Також лишаються невирішеними проблеми з експортною логістикою, не врегульовані законодавчо взаємовідносини з ритейлом тощо.

“За цих умов особливе занепокоєння викликає намір Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), збільшити кількість годинних зон та підняти граничні ціни (прайс-кепи) на електроенергію на ринку «на добу наперед» (РДН). Для деяких пікових періодів зростання граничної ціни заплановане на рівні 23%”, – повідомляють в СМПУ.

Зазначається, що у собівартості української молочної продукції частка енергоносіїв перевищує 15%.

Тому підняття прайс-кепів на електроенергію стане причиною здорожчання молочної продукції на полицях українських магазинів. Мінімальна рентабельність молочних підприємств в умовах війни не дозволяє уникнути підняття цін на свою продукцію у разі суттєвого здорожчання електроенергії.

“З метою збереження цінової стабільності та доступності молочної продукції для споживачів звертаємо увагу Кабінету Міністрів та Верховної Ради на необхідність прийняття альтернативних рішень, які дозволять забезпечити Україну імпортною електроенергію, і водночас не спричинять хвилі підняття цін на чутливі для українських споживачів товари”, – наголошують в СМПУ.Перегляди: 93
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: