НОВИНИ

Вторгнення РФ в Україну поставить під загрозу світовий експорт пшениці

23.02.2022 08:32
XDUKuvMrQ3HycmYKWMTl2SEfEjjXtPgG

Російське вторгнення та блокада України можуть поставити під загрозу світовий експорт української пшениці, який становить 12% від загального світового обсягу. Про це розповів міністр сільського господарства США(USDA) Том Вілсак. Про це повідомляє Arkansas Democrat Gazette, пише agronews.ua.

У зв’язку з такою ситуацією, американські фермери, збільшать виробництво пшениці, щоб попередити проблеми з ланцюгом поставок у разі, якщо Росія вторгнеться в Україну 

«Конфлікт в Україні, очевидно, дасть нам можливість втрутитися і допомогти нашим партнерам у важкий час. Зокрема, ми будемо продовжувати шукати можливості для розширення експортних ринків», — наголосив Том Вілсак.

Він зазначив, що зростаюча напруженість і мілітаризація вздовж російсько-українського кордону, а також спричинені пандемією відставання в ланцюжках поставок і стрибки в витратах на добрива та сільськогосподарське обладнання допомогли торік підняти ціни на пшеницю до найвищого рівня за майже десятиліття.

«Порушення на товарних ринках, спричинене вторгненням, найбільше вплине на найбільших покупців української пшениці в Південній Азії, Європі, Африці та на Близькому Сході. Ми, безумовно, сподіваємося, що цього не станеться», — підсумував міністр. 

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: