НОВИНИ

Вінниччина нарощує посівні площі під кукурудзою та соєю

01.03.2019 13:30

Структура посівних площ під урожай 2019 року на Вінниччині в нинішньому сезоні становитиме близько 1,63 млн га. Площі посіву кукурудзи заплановано збільшити на 5%, сої — на 16%. 28 лютого на Вінниччині відбулась регіональна нарада з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт у 2019 році. Про це інформує Департамент АПР Вінницької ОДА.

За прогнозними показниками посівна площа під урожай 2019 року по всіх категоріях господарств становитиме 1,63 млн га. З них 53% буде відведено на посів зернових, 31% — під технічні та близько 8% заплановано під кормові культури та картоплю з овочами.

В структурі зернових культур озимі в нинішньому сезоні займають 40,7%, їх стан наразі оцінюється як добрий, підживлено проведено на 80% площ.

За словами Миколи Ткачука, директора Департаменту АПР Вінницької ОДА, ключовою зерновою культурою в області залишається кукурудза. За прогнозами площі посівів під цією культурою зростуть на 5,1% і становитимуть по всіх категоріях господарств 400,8 тис. га.

«На 16% зростуть площі сої. Попит на цю культуру, так само як і на соєвий шрот, у світі постійно зростає», — зазначив очільник Департаменту.

Також посадовець звернув увагу на утримання площ під посів цукрових буряків. Оскільки зменшення дохідності від вирощування цукрових буряків, що відмічалось в минулому році, є тимчасовим, посіви цієї культури необхідно планувати в своїх виробничих програмах. За його словами Вінниччина являється лідером по виробництву цукру і ця першість буде збережена і в подальших роках.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: