НОВИНИ

Вчені презентували шоколад із квашеного вівса

01.09.2022 19:09
Molochnyj-shokolad-opasnyj-dlya-pecheni

Мюнхенський стартап Planet A Foods розробив процес бродіння, який перетворює побічні продукти на інгредієнти вищої цінності – пальмову олію та какао. Про це повідомляє newfood.media, пише agronews.ua.

Planet A Foods заснували німецькі вчені – брат та сестра. Зараз доктор Максиміліан та доктор Сара Маркварт працюють над тим, щоб зменшити тиск на ланцюжки постачання какао.

Співзасновник та генеральний директор Максиміліан Маркварт говорить, що ланцюги постачання какао зараз перенапружені. Глобальний попит на продукт складає 5 млн т щороку. 

«Ми починаємо з какао та шоколаду, — ділиться він. – Якщо зміна клімату сильно вдарить, пропозиція какао зменшиться. Виникає аспект ризику поставок».​

Далі стартап перейде до пальмової та кокосової олії. Основним замінником какао-порошку є овес.

«Ми по-особливому квасимо та смажимо овес. Це запатентована технологія, яку розробила Сара. Вона перетворює овес на щось схоже на смак какао», — пояснив доктор Маркварт. 

Інший інгредієнт, призначений для заміни какао-масла, отримують за допомогою точної ферментації.

Як сировину Planet A використовує патоку (що є відходами від виробництва цукру). Патока живить олійний штам дріжджів, здатний виробляти еквівалент какао-масла.

Змішування двох інгрідієнтів дозволяє отримати шоколад без какао.

Альтернативи темному та білому шоколаду також розглядаються.

Читайте також: Агробізнес під час війни: як побудувати ефективну діяльністьПерегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: