ВАЖЛИВО

В Україну йде аномально тепла погода

02.11.2023 08:05
osen5-696x380-1

На зміну аномальному жовтню в Україну прийшов листопад, який також обіцяє стати аномальним. Навіть в останній місяць осені синоптики не передбачають стійкого похолодання. Температура повітря буде вищою за кліматичну норму, опадів випаде багато. І часом дощі супроводжуватимуться грозами. Про це повідомляє lifestyle.today.ua, пише agronews.ua.

Отже, листопад, схоже, ніяк не має наміру підтверджувати реноме пізньої осені та фактичного передвісника зими. Про те, якою буде погода в листопаді, розповіла синоптик, керівник відділу Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха.

Отже, снігу в листопаді, українці, схоже, не допитаються. Хіба що окремими днями можливе надходження холодних північно-західних повітряних мас, які можуть принести з собою мокрий сніг і навіть утворити невеликий сніговий покрив, однак лише у високогір’ях Карпат. На решті території буде тепліше, ніж зазвичай. А загалом середня температура листопада очікується на 1 – 3,5 градуси вище за кліматичну норму.

Щоправда, на початку листопад усе ж таки може показати свій осінній норов. І 2 числа в Україну зайде похолодання та принесе з собою дощі. Температура повітря при цьому знизиться, однак залишатиметься достатньо високою для листопада.

“На початку місяця переважатимуть повітряні потоки з півночі і північного заходу Європи, через що на 2-3 листопада в нашій країні прогнозується зниження температури: вночі в середньому 4-10 градусів, вдень – 7-13. Тобто до 20 градусів вже не буде. А 2-6 листопада у багатьох областях України можуть бути дощі”, – розповіла Наталія Птуха.

за листопад може випасти опадів у півтора рази вище за норму. Причому очікуються дощі на півдні України, де з початку осені було сухо, і де аграрії вже втомилися чекати на дощ.

“У зв’язку з переважанням теплої погоди, в окремі дні місцями в Україні можливі грози, часто спостерігатимуться тумани. Стійкого переходу середньої температури повітря через нуль градусів у бік зниження не відбудеться навіть у північних областях країни та в Карпатах. Але в другій половині місяця очікуються короткочасні похолодання зі зниженням нічної температури до -7 градусів”, – поділився метеоролог, кандидат географічних наук Ігор Кібальчич.

При цьому особливо тепло буде наприкінці першої декади листопада, коли після кількох днів похолодання в Україну ринуть теплі повітряні маси з Атлантики. Дощі, які пройдуть на всій території України, часом супроводжуватимуться грозами, що зовсім не в дусі листопада. У другій декаді місяця температура трохи знизиться, але все ж таки залишатиметься не листопадовою. Не принесе значного похолодання і третя декада місяця. Тому снігу цього листопаду чекати не варто.


Перегляди: 19991
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: