НОВИНИ

В Україні з’являться електронні аграрні розписки

05.05.2023 17:16
corndollars

У Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт про електронні аграрні розписки (№9266). Про це говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», пише agronews.ua.

«Поява такого законопроєкту пов’язана з тим, що хоч сільське господарство продовжує бути рушієм економіки України, однак одним із стримуючих факторів для повної реалізації аграрного потенціалу є відсутність фінансових ресурсів, зокрема доступних кредитів. Обмежене банківське кредитування, а також нестача обігових коштів ставить сільськогосподарських виробників у скрутне становище», — пояснюють експерти. 

Водночас електронні аграрні розписки дозволять спростити доступ до фінансових та товарних ресурсів сільськогосподарських товаровиробників. Цей інструмент надасть можливість використовувати переваги ринків капіталу, депозитарної системи України, забезпечити залучення коштів у сільське господарство з іноземних ринків.

«Електронні аграрні розписки будуть діяти паралельно діючій системі аграрних розписок, яка вже показала свою ефективність. Але електронний формат дозволить забезпечити їх оформлення без нотаріусів за допомогою депозитаріїв. Відповідно оформлення таких розписок має коштувати дешевше та бути зручнішим», — пояснюють в асоціації.

Крім цього, аграрії не будуть обмежені у виборі більш прийнятного для них інструменту: традиційні паперові аграрні розписки чи електронні.

УКАБ вважає пріоритетним для агрогалузі законопроєкт №9266 та закликає народних депутатів якнайшвидше розглянути та підтримати його у профільному комітеті й далі у сесійній залі ВРУ.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: