НОВИНИ

В Україні зупинено виробництво добрив

25.03.2022 09:00
Ryl7hHwvLG (1)

Війна становить велику небезпеку для виробників добрив, оскільки такі заводи працюють із вибухонебезпечними та отруйними матеріалами. Багато українських виробників добрив знаходяться поблизу бойових дій. Про це повідомляє GMK Center, пише agronews.ua.

За припущеннями GMK Center, більшість потужностей з виробництва добрив в Україні вже зупинено. Про це йде мова у дослідженні аналітиків GMK Center «Україна потребує додаткових постачань добрив».

Зокрема, нещодавно обстрілу вже зазнав завод «Сумихімпром», що призвело до витоку аміаку. У свою чергу, Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» (15,3 % потужностей з виробництва азотних добрив в Україні) знаходиться на лінії вогню поблизу непідконтрольних територій і не працює. Одеський припортовий завод (14,4 % потужностей азотних добрив) було зупинено на початку війни. «Рівнеазот» знаходиться в потенційно небезпечній зоні, де можливі ракетні обстріли.

12 березня 2022 року Україна запровадила заборону на експорт добрив, щоб зберегти ринковий баланс під час війни. Майже 45 % українського експорту азотних добрив у 2021 році припадало на ЄС. Найбільшими імпортерами українських азотних добрив були Румунія (190 тис. т), Італія (138 тис. т), Франція (104 тис. т), Угорщина (88 тис. т), Іспанія (56 тис. т), Болгарія (50 тис. т) .т), Польща (40 тис. т). У поточних умовах країнам ЄС потрібно буде шукати інші джерела постачання азотних добрив.

Потужності українських виробників дозволяють повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку азотних добрив. Але зараз GMK Center передбачає, що більшість потужностей з виробництва добрив вже зупинено як через небезпеку військових дій, так і через проблеми з постачанням сировини. Відновлення виробництва залежатиме від термінів закінчення бойових дій та характеру отриманих ушкоджень.

Водночас, в Україні недостатньо розвинене виробництво комплексних добрив. У 2021 році в Україну імпортовано 1,9 млн т комплексних добрив. Найбільшим джерелом імпорту комплексних добрив була Білорусь (617 тис. т). Це 32,1 % загального обсягу імпорту комплексних добрив. Таким чином, Україні необхідно знайти альтернативні джерела імпорту для заміщення імпорту з Білорусі.

Читайте також: Озвучено площу озимини, яка знаходиться на окупованій території .Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: