ВАЖЛИВО

В Україні знову подорожчає хліб

21.10.2021 09:04
d8c527d-hlib

Рекордно високі ціни на природний газ в світі призвели до здорожчання низки продовольчих продуктів в Україні. Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

Хоча побутові споживачі природного газу захищені від здорожчання ресурсу адміністративної ціною, вони все одно заплатять більше – за товари і послуги. Тому нинішнє здорожчання газу обов’язково позначиться на цінниках в магазинах.

Керівник Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко вже попередив, що хліб здорожчає на 20% і це неминуче.

Як пояснив Юрій Дученко, 90% великих і майже всі малі підприємства для виробництва хліба використовують природний газ, водночас блакитне паливо становить 60% їх енергоспоживання, а електроенергія — 40%. З його слів, ціни на хліб також виростуть через здорожчання цукру і рослинної олії вдвічі, які є ключовими інгредієнтами під час випічки, а також інфляція більше 10% в річному вимірі. Крім того, пшениця за рік подорожчала від 6,05-6,6 тисяч гривень за тонну до 7,7-8,5 тисячі гривень (на 27-29%).

Нагадаємо, що Селекціонери вивели новий сорт лохини.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: