НОВИНИ

В Україні зібрали рекордний об’єм сої за рік

23.03.2023 11:24
soy-bean

За останній рік в Україні зібрали 3,7 млн т сої, засіявши нею понад 1,5 млн га. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, пише agronews.ua.

Вказаний показник на 7% більший даних попереднього року. За словами експертів, для поставок протеїну до Європи соя залишається неймовірно важливим продуктом. Близько 658 тис т української сої сертифікували, як продукт, що відповідає принципам сталості. Іншими словами, 17,5% загального виробництва сої в нашій країні не є генномодифікованими.

Зазначену сою вирощують на земельних ділянках, не вирубуючи ліси, та не змінюючи цільового землекористування, що прописано в стандартах Асоціації «Дунайська Соя». Українські аграрії дотримуються норм ЄС в сфері захисту рослин, зменшення викидів парникових газів, а також інших вимог.

Слід відзначити, що вступ у дію оновлених правил регулювання ЄС запланували в  на 2024 рік. Високих результатів українські аграрії досягли завдяки Програмі протеїнового партнерства, яка підтримує виробництво не-ГМ сої.

Українські фермери непохитно дотримуються принципів сталості сільськогосподарського виробництва і продовжують робити внесок у глобальну продовольчу безпеку, — підкреслили у асоціації «Дунайська Соя».Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: