НОВИНИ

В Україні збільшилось виробництво молока

28.03.2024 15:08
5

В лютому обсяги виробництва молока в Україні не суттєво збільшились порівняно до січня і, в цілому, відповідали показникам лютого минулого року. Молокопереробні підприємства не відчували нестачі сировини, а обмежену пропозицію молока урівноважило певне скорочення попиту на готову продукцію. Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі, пише agronews.ua.

За даними Держстату, в лютому 2024 року господарства усіх категорій виробили 459,5 тис. тон молока-сировини, що на 1% більше порівняно до січня поточного року і на 0,1% більше до лютого 2023 року. Лютневі обсяги надоїв відповідають показникам минулого року і попереднього місяця.

В січні-лютому 2024 року обсяги надоїв склали 915,5 тис. тон, що лише на 0,1% менше порівняно до минулорічного періоду. За проаналізований період частка підприємств у виробництві молока-сировини склала 51%, а господарств населення – 49%.

Підприємства виробили 233,9 тис. тон молока-сировини в лютому, що на 4% менше порівняно до січня, але на 7,9% більше порівняно до лютого минулого року. В січні-лютому 2024 року молочно-товарні ферми виробили 476,9 тис. тон молока, що на 7% більше ніж торік.

В господарствах населення обсяги надою склали 213 тис. тон молока, що на 6% більше порівняно до січня, але на 8% менше порівняно до лютого 2023 року. В січні-лютому 2024 року присадибні господарства виробили 438,6 тис. тон молока-сировини, що на 8% менше порівняно до минулорічного періоду.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що в зимові місяці характерно скорочення обсягів надою, але збільшення обсягів виробництва молока очікується навесні в період «великого молока» в Україні. В цей період збільшується виробництво молока-сировини в господарствах населення, дляя якких характерна сезонність «зима-літо». Обмежену пропозицію молока-сировини в лютому урівноважило послаблення попиту на внутрішньому ринку на сири вітчизняного виробництва через занадто високі ціни.

Велика пропозиція імпортної молочної продукції на внутрішньому ринку також вплинула на те, що минулого місяця молокопереробним підприємствам було потрібно менше молока. Отже, пропозиція молока була більш стабільною ніж у листопаді-грудні, коли переробники відчували нестачу сировини і підвищували закупівельні ціни.

В лютому 2024 року приріст виробництва молока-сировини спостерігався в господарствах усіх категорій в Миколаївській області (+8%), Черкаській області (+4%), Хмельницькій області (+3%), Чернігівській області (+7%), Запорізькій області (+5%), Полтавській області (+2%), Харківській області (+7%), Тернопільській області (+6%), Донецькій області (+6%), Київській області (+2%), Дніпропетровській області (+1%) та Кіровоградській області (+0,3%).

В лютому 2024 року близько 55% молока-сировини було вироблено в наступних областях:

  • Хмельницька область – 86,2 тис. тон;
  • Вінницька область – 79 тис. тон;
  • Черкаська область – 41,5 тис. тон;
  • Чернігівська область – 58,8 тис. тон;
  • Житомирська область – 57,9 тис. тон;
  • Київська область – 53,2 тис. тон.


Перегляди: 41
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: