НОВИНИ

В Україні запрацює національна біржа з торгівлі капіталом

05.09.2021 11:42
d81d423fe1d88ab54af73e9cc547476e4cb8825b

Кабмін ініціював робочу групу для створення в Україні Національної біржі з торгівлі капіталом і товарами. В Україні створять Національну біржу з торгівлі капіталом і товарами (NEXT-UA). Відповідне рішення про утворення робочої групи на виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України, ЄБРР, Американською торговельною палатою в Україні та Агентством США з міжнародного розвитку, а також затвердження її посадового складу та положення про неї було ухвалено 1 вересня на засіданні Кабміну, повідомляє Мінекономіки, пише  agronews.ua.

Метою робочої групи є створення в національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу та організованих товарних ринках – NEXT-UA, що включатиме торговельний, кліринговий та розрахунковий функціонал. Йдеться про торгівлю різними активами, включно з цінними паперами (як державними, так і корпоративними) та товарними деривативами (продукцією енергетичного та аграрного ринку).

Як заявив перший заступник міністра економіки Володимир Гринюк, серед фінансових інструментів у 2020 році найбільшим попитом на українському фондовому ринку користувалися державні облігації України.

“Обсяг торгів ними становив 329,8 млрд грн, це 98,3% обсягу торгів організованого ринку цінних паперів. В той час як обсяг торгів акціями складав лише 0,6 млрд грн, а корпоративними облігаціями – 0,9 млрд грн. Створення національного механізму біржової торгівлі NEXT-UA стане головним завданням робочої групи, що сприятиме зміцненню інфраструктури ринків капіталу та організованих товарних ринків”, – додав він.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: