НОВИНИ

В Україні ціни на лохину впали майже на третину

14.06.2021 11:11
Черника-против-недугов

Лохина стала єдиною ягодою в Україні, площа під висадку якої за останній рік значно збільшилася. І хоча старт сезону почнеться в липні, аграрні експерти вже зараз прогнозують зібрати понад 7 тис. тонн врожаю. Про це повідомляє UBR, пише agronews.ua.

Ставка фермерів саме на цю ягоду не випадкова – інтерес до неї стабільно зростає з 2016 року як на внутрішньому ринку, так і у покупців в країнах ЄС.

Новим напрямком збуту став Близький Схід. Але через заморозки в травні минулого року аграрії не змогли зібрати потрібних 4000 т з трьох тис га і в повній мірі задовольнити попит іноземців. Тому фермерські господарства почали збільшувати кількість насаджень ягод, і в цьому році лохина зайняла площу понад чотири тис га. Планується, що за відсутності в червні дощів або сильну посуху врожай ягід складе понад 7 тис. тонн.

Це вплине і на ціну: експерти запевняють, що вартість для оптових покупців буде нижче $ 7 за кг. Для порівняння, в минулому році лохина в опті обходилася в $ 10.

Але запропонувати дешевший продукт і конкурувати з Іспанією або Польщею наша країна все ще не зможе. Ті часто пропонують більш низькі закупівельні ціни на аналогічні елітні сорти – навіть на рівні $ 5 / кг.

У такому випадку виробники дешевити не будуть, кажуть експерти. Споживання на внутрішньому ринку зростає, значить ягода не пропаде.

Про роздрібні ціни експерти говорити поки не готові. Так чи інакше, якщо в минулому році кілограм лохини обходився українцям приблизно в 200-250 грн, то в цьому році, за рахунок падіння оптових цін, прайси повинні впасти і в магазинах.

Нагадаємо, що на Київщині ветеран АТО відкрив незвичайну ягідну ферму.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: