ВАЖЛИВО

В Україні суттєво скоротилося споживання хліба

06.09.2022 11:56
slefny-nsi7geov2qqm5hbs42y7hp4iw3cs4hru

Кількість споживачів хліба в Україні від початку повномасштабного російського вторгнення скоротилася на 2-3 млн, тоді як падіння виробництва хліба в країні в січні-липні становило 15-20%, хоча цей показник значно варіюється залежно від віддаленості регіонів від зони бойових дій. Про це повідомляє  “Інтерфакс-Україна”, пише agronews.ua.

Такі дані, що опосередковано дають змогу оцінити наявне в країні населення, повідомив перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) і директор ТОВ “Київ Хліб” (ТМ “Київхліб”) Юрій Дученко в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“За 7 місяців падіння виробництва становило близько 15-20% залежно від регіону. На сході цей показник набагато більший, ніж на заході. На заході є навіть цифри в 100% і 105% від попереднього періоду. Це пов’язано насамперед з міграцією населення, зупинкою і руйнацією підприємств і зменшенням купівельної спроможності населення. Сьогодні, за моїми оцінками, кількість споживачів хліба зменшилася приблизно на 2-3 млн”, – уточнив представник галузі в інтерв’ю.

Дученко наголосив, що від початку війни близько 20% хлібозаводів зупинили роботу через воєнні дії, окупацію чи знищення росіянами. При цьому додаткове побоювання у хлібопекарів викликає можливе зростання цін на природний газ уже восени, що змусить закритися ще до 10% підприємств, а тих, які залишаться, – підвищити ціни на свою продукцію.

Читайте також: Агробізнес під час війни: як побудувати ефективну діяльністьПерегляди: 24
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: