НОВИНИ

В Україні суттєво подорожчали популярні овочі

10.11.2023 10:06
432-1

В Україні спостерігається зростання цін на популярні овочі. Зокрема цибуля додала в ціні в середньому 25%. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише agronews.ua.

За словами фахівців, зараз зростання цін спостерігається тільки в сегменті продукції високої якості. За тиждень середня вартість цибулі підстрибнула в середньому на 25%. Головна причина такої цінової тенденції – підвищення попиту.

Крім того, вплив справило загальне зниження пропозиції некондиційної цибулі, яку фермери готові відвантажувати за мінімальними цінами.

Втім, незважаючи на подорожчання, зараз якісна цибуля реалізується в середньому на 45% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року. Гравці ринку мають намір продовжувати підвищувати ціни, якщо попит на продукцію триматиметься на нинішньому рівні.

Водночас у супермаркетах спостерігається підвищення цін на моркву та буряк. За даними Мінфіну, середня вартість буряків у торговельних мережах сягає 8,37 гривні за кілограм, що на 35 копійок дорожче, ніж у жовтні.

Ціни на буряк. Фото: скрін Мінфін

Середня вартість моркви збільшилась із 8,50 до 8,90 гривні за кілограм. У супермаркетах цінники коливаються у межах 7,70-11,90 гривні за кіло.

Ціни на моркву. Фото: скрін Мінфін


Перегляди: 131
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: