НОВИНИ

В Україні створюють Національного фонду відновлення агровиробництва на деокупованих територіях

07.10.2022 14:22
310979590_477442697743164_5539456292696175360_n

НААН ініціює створення Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях. Про це повідомляє пресслужба НААН, пише agronews.ua.

З метою розв’язання проблем матеріально-технічного і фінансового забезпечення відновлення діяльності сільськогосподарських товаровиробників після звільнення тимчасово окупованих рф територій, Національна академія аграрних наук України ініціює створення спеціальної державної інституції – Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях.

Діяльність Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях сприятиме прискореному відновленню аграрної сфери і села на звільнених територіях, особливо Півдня України й Донбасу, шляхом координації діяльності органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, бізнесових структур щодо цільового нагромадження, розподілу й використання відповідних матеріально-технічних ресурсів, насамперед, паливо-мастильних матеріалів, насіння й садивного матеріалу, добрив, засобів захисту рослин, сільськогосподарської техніки й запасних частин, фінансових ресурсів тощо для забезпечення потреб усіх суб’єктів агробізнесу.

Національний фонд відновлення агропромислового виробництва має бути неприбутковою бюджетною установою, діяльність якої спрямовується, координується та контролюється Кабінетом Міністрів України. Особливість фінансування діяльності Фонду полягає у:

  • використанні коштів державного бюджету України;
  • допомоги держав-партнерів і міжнародних фінансових інституцій;
  • допомоги великих міжнародних корпорацій;
  • заморожених чи конфіскованих активів російської федерації;
  • внесків юридичних і фізичних осіб;
  • допомоги міжнародних гуманітарних організацій та благодійних фондів.

Водночас, фінансування заходів Фонду будується на загальних принципах бюджетного фінансування з акцентом на використання конкурсного підходу для вибору учасників за виробничими напрямами та за пріоритетністю, відповідно до потреб відновлення виробничої та соціальної інфраструктури України.

Одну з провідних ролей у діяльності Національного фонду відновлення агропромислового виробництва на деокупованих територіях відіграватиме Національна академія аграрних наук України, надаючи як науковий супровід, так і інноваційні рішення в усіх сферах агропромислового виробництва. 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: