НОВИНИ

В Україні створять державний земельний банк

17.01.2022 08:29
zemlya-1-12677

Створення Державного земельного банку має стратегічне значення для України в умовах вільного ринку землі. Про це повідомляє zemliak, пише agronews.ua.

Правильно його створювати у кооперації з міжнародними фінансовими інститутами, заявив Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації.

На думку Л. Козаченко, сільське господарство потребує довгострокових фінансових ресурсів. Сьогодні практично жоден український банк не може надавати такі ресурси, бо йдеться про земельні кредити строком на 5-10 років. В умовах вільного ринку — це той оптимальний строк, щоб повернути кошти за купівлю землі. Давати таке кредитуваннями міг би спеціалізований земельний банк — строком на більше ніж 5 років.

За його словами, лише 5% аграріїв наразі мають змогу отримати кредити в іноземних банках.

«Правильним і дієвим було б створення зараз Державного земельного банку у кооперації з міжнародними фінансовими інститутами. Ще 4 роки тому на Всесвітньому економічному форумі в Швейцарії на круглому столі щодо землі багато великих міжнародних фінансових інститутів були готові дати Україні кошти під заставу державних земель у рамках такого банку», — додав Леонід Козаченко.

Читайте також: Які земельні ділянки можна знайти на аукціонах Прозорро.ПродажіЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: