АНАЛІТИКА

В Україні стрімко зростають ціни на хліб

22.02.2022 08:06
hleb-ukr1

Ціни на хліб в Україні ростуть, незважаючи на зниження ціни на газ для його виробників, обмеження торговельних надбавок та щоденний моніторинг цін. Про це повідомляє zn.ua, пише agronews.ua.

Чому так відбувається, пояснюють Лариса Гук і Сергій Следзь.

Зараз вартість житнього і пшенично-житнього хлібу складає 29,73 грн/кг (у грудні було 27,46 грн/кг). Ціни на хліб пшеничний з борошна першого ґатунку зросли до 27,11 грн/кг проти 26,29 грн/кг у грудні 2021 року.

«Ще наприкінці грудня пекарям удалося домовитися з торговельними мережами про підвищення цін на хліб масових сортів на 5–10% протягом січня. Інакше навіть за наявності пільгових цін на газ колапсу на ринку продовольства навряд чи вдалося б уникнути. Чому? Та тому, що контракти між виробниками продтоварів і роздробом передбачають, що постачальники мають право змінювати ціни раз на місяць і не більш як на 5%. А якщо ні, то роздріб може відмовити їм у своїх полицях», – пояснюють автори статті.

Підкреслюється, що річ не в капризах торговців, «просто кому, як не торговельним мережам, відомі матеріальні можливості українських споживачів. Адже саме останні визначають попит на запропоновану продукцію при певних цінах».

Порожні полиці нікому не потрібні точно так само, як і низький попит на їхній вміст.

«І, до речі, обмеження в 10% на надбавку до ціни встановлено урядом не для виробників продуктів, що одержали пільговий газ, а для роздрібних продавців. От вони й правлять бал. Недаремно ж роздріб наполягає, що завжди треба бути готовими до порожніх полиць у магазинах. А ви кажете: “Газ”», – резюмують журналісти.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: