НОВИНИ

В Україні стартував сезон вітчизняних тепличних огірків

11.02.2022 11:01
i113467

Незважаючи на подорожчання енергоресурсів, тепличні комбінати України вийшли на ринок із новим оборотом огірка. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua.

Ще на початку зими більшість представників тепличної галузі України не були впевнені у старті нового сезону через різке зростання вартості енергоносіїв, але на сьогоднішній день низка комбінатів із Центральних, Західних та Північних областей вже вийшли на ринок з новим оборотом огірка. Перші партії тепличних огірків на українському ринку з’явилися фактично в ті ж самі терміни, що й рік тому.

Але все ж таки подорожчання енергоресурсів внесло свої корективи у вартість продукції нового обороту. Так, перші партії гладких огірків надійшли на ринок по 80-82 грн/кг ($2,86-2,93/кг), що в середньому на 10% дорожче, ніж на перші партії цієї продукції минулого року. Більш різко зросла ціна на пухирчасті огірки, і при цьому зростання цін у даному сегменті продовжується. Так, на сьогоднішній день тепличні комбінати готові відвантажувати пухирчастий огірок не дешевше за 90-95 грн/кг ($3,22-3,40/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.

Також зазначимо, що розпочати сезон продажів тепличного огірка нового обігу з таких високих цін українським тепличним комбінатам дозволило стрімке скорочення на ринку імпортної продукції, зокрема турецького огірка. Так, згідно з даними інтернет-порталу turkmenportal.com, з кінця січня Туреччину накрили дуже сильні снігопади, і на сьогоднішній день постачання плодоовочевої продукції з цієї країни утруднене.

При цьому більшість ключових гравців ринку все ж таки сходяться на думці, що зі збільшенням вибірок огірка нового обороту в місцевих стаціонарних теплицях, ціни на цю продукцію все ж таки почнуть знижуватися. Але тут теж варто враховувати низку факторів, якщо погодні умови будуть сприятливими, то українські тепличні комбінати планують вийти на повну потужність вже через 10-15 днів. Також на українському ринку може збільшитись пропозиція імпортної продукції, як тільки в Туреччині нормалізуються погодні умови. Усі ці фактори можуть суттєво вплинути на вартість українського тепличного огірка надалі.

Читайте також: В Україні проведуть вебінар для керівників громад щодо Закону № 5600.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: