НОВИНИ

В Україні спостерігається тенденція до вторинного продажу земель с/г призначення

27.04.2024 09:15
1

Відкриття ринку, як і його становлення, відбувалися в непростих умовах: перший рік був неповним, другий – початок повномасштабного вторгнення рф та непрацюючі реєстри, третій − функціонування в умовах війни, четвертий – доступ отримують юридичні особи, водночас відбувається зміна коефіцієнта індексації НГО. Щороку ми маємо нові виклики, які ринок вдало долає. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, пише agronews.ua.

«Успішне функціонування ринку має дві передумови. По-перше, це правильно встановленні на початку запобіжники, які працювали навіть у форс-мажорних ситуаціях. Варто згадати хоча б індикативну вартість, прив’язану до нормативної грошової оцінки, завдяки чому не відбулося знецінення земель сільськогосподарського призначення загалом. І таких факторів багато. По-друге, це інформаційне забезпечення, адже будь-яка політика має будуватися на фактичних даних», − пояснив Денис Башлик.

За його словами, станом на сьогодні, коли до ринку земель мають доступ юридичні особи, кількість проведених угод складає лише п’яту частину від загальної кількості правочинів. Окрім цього, спостерігається тенденція до вторинного продажу, що за кількісними показниками становить 30%. Така аналітика вкотре спростовує усі ті міфи, які ширилися перед відкриттям другого етапу ринку земель.Перегляди: 1375
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: