НОВИНИ

В Україні прогнозують зростання попиту на чорну смородину

20.04.2021 07:10
iagody-chiornaia-smorodina-smorodina-lukoshko-korzinka[1]_large

Під час недавньої конференції Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора інституту садівництва НААН зазначив, що до чорної смородини як культури відроджується інтерес – з боку нарощування промислових плантацій і механічного збору врожаю ягід на них. Про це повідомляє пресслужба Асоціації ягідництва, пише agronews.ua.

Пан Олександр визначив помилки попередніх років, коли в Україні плантації смородини закладали десятками і навіть сотнями гектарів без належної підготовки, непристосованими до збирання комбайном. Завдяки чому врожайність була низькою. Не завжди брались до уваги і сорти смородини, придатні до механічного (комбайнового) збирання. На сьогодні вітчизняні селекціонери готові запропонувати сорти як для ручного, так і для механізованого збирання.


«Чорну смородину можна збирати комбайном, що гарантує виробнику відносно низьку собівартість ягоди. Сучасні сорти й техніка для збирання дозволяють зберегти якість смородини на високому рівні. Ця ягода доволі затребувана для заморожування», – зазначив Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора інституту садівництва НААН.

«Важлива складова ягідного бізнесу – це сорти рослин. Завдяки грамотному сортовому підбору є змога подовжувати або скорочувати термін збирання ягід на плантації, підбирати ягоди з бажаними характеристиками. Не варто забувати, що власна селекція –– це передусім забезпечення продовольчої безпеки країни», – відмітив експерт.

Нагадаємо, яка ягода потрапила до книги рекордів Гіннеса.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: