АНАЛІТИКА

В Україні прогнозують зниження цін на дизельне пальне

06.09.2022 08:07
images

За тиждень гуртові ціни на бензин знизились, а на дизельне пальне — зросли. Втім, найближчим часом ситуація може змінитися. Так вважають в Консалтинговій групі «А-95», повідомляє Енкорр, пише agronews.ua.

Так, у п’ятницю, 2 вересня, бензин у гурті пропонувався в середньому в країні за 40,75 грн/л, що порівняно з минулою п’ятницею дешевше на 0,5 грн/л. Пропозиції дизельного пального в середньому були на рівні 47,75 грн/л, а тижневе підвищення ціни склало 1,5 грн/л. 

Бензин 2 вересня пропонувався в ринок у межах цінового діапазону 40-43 грн, що на 1-2 грн/л нижче за ціни на високооктан, які було зафіксовано минулої п’ятниці. Трейдери пояснюють падіння цін зниженням у Європі котирувань на цей нафтопродукт.

Дизельне пальне у гурті в п’ятницю пропонувалося в ринок в межах 46-50 грн/л, а надбавка на літрі за тиждень склала 1-3 грн/л.

Як і минулого тижня, найнижчу ціну на дизель зафіксовано в південному регіоні. Тут торгівлю вели в межах 45-47 грн/л, а порівняно з 26 серпня вартість ДП підвищилася на 1-2 грн/л.

Західний регіон — на другій сходинці цінового ралі. Тут дизель можна було придбати в діапазоні 46-48 грн/л, що також вище від цін минулої п’ятниці на 1-3 грн/л.

У північних і центральних регіонах цінники на ДП за тиждень додали 1-2 грн/л, до 47-49 грн/л. Стабільно дорожче дизельне пальне торгується в східних областях країни — за 48-50 грн/л, що також свідчить про підвищення цін на 1-2 грн/л.

«Гуртові ціни на ДП підвищилися через здорожчання Європейських котирувань в серпні. Додатковим стимулом для підвищення була інформація про повернення акцизів на пальне. Та й клієнти, бачачи, що є всі причини для росту, стали охочіше закуповувати дизпальне», — розповів один із трейдерів.

Читайте також: Агробізнес під час війни: як побудувати ефективну діяльність


Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: