ВАЖЛИВО

В Україні прогнозують здорожчання землі

08.11.2023 09:09
zemlya7

Поява нових гравців після відкриття ринку землі для юридичних осіб у 2024 році означає появу додаткового попиту на земельні активи. Наслідки появи попиту однозначні — зростання ціни землі як мінімум на 15-20%. Такою думкою у своєму блозі на Latifundist.com поділився співзасновник земельної агенції Volodar Володимир Нагорний, пише agronews.ua.

«Також не забуваймо, що зазвичай за договором оренди орендар має переважне право на придбання земельної ділянки у власність. Тому це відкриє ще одне вікно можливостей для агровиробників, оскільки придбання власних орендованих земель збільшуватиме відповідним чином капіталізацію компаній», — зазначає Нагорний.

Але якщо говорити про консолідацію на юрособі земель, які передаватимуться в подальшому в оренду орендарям, то є певні нюанси, говорить експерт. Приблизно до площі в 300 га землю все ж таки буде ефективніше (з точки зору економічної вигоди) тримати у власності фізособи та отримувати відповідну дохід від оренди.

«Тому, очікувано, що якщо юрособи заходитимуть з метою купівлі землі — вони будуть скуповувати активніше та більші площі угідь ніж ті фізособи-інвестори, яких ми спостерігаємо сьогодні. То ж, якщо ви бажаєте купити землю — купуйте її сьогодні, бо завтра заплатите значно дорожче», — додав Володимир Нагорний.Перегляди: 844
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: