НОВИНИ

В Україні почала цвісти лохина

19.04.2024 13:05
2

Через аномально теплу та ранню весну цього року в Україні вже почала цвісти лохина – раніше, ніж зазвичай. Здавалося б, ягідний сезон почнеться раніше. Але які це може мати наслідки? Про це повідомляє Ягідник, пише agronews.ua.

Плантація лохини компанії «Органічний сад» (ТМ Stynava organic garden) розташована у селі Верхня Стинава Львівської області та вважається найбільш високогірною в Україні.

За словами керівника Богдана Боднара, сезон 2024 року – четвертий для молодої плантації лохини, але цьогоріч рослини зацвіли так рано вперше:

“Цвітіння на нашій плантації цього року розпочалося 10 квітня і зараз більшість поля вже цвіте. Натомість минулоріч лохина зацвіла на місяць пізніше – в першій половині травня. Але варто зазначити, що таке раннє цвітіння може спричинити негативні наслідки для рослин. Так, у нас наприкінці цього тижня прогнозується снігопад і зниження температури до 0 оС, а то й нижче. Тобто кілька днів будуть досить прохолодними. І проблема полягає в тому, що рослинам у такому стані загрожує не так похолодання, як налипання мокрого снігу. Адже кущі вже мають і листочки, і цвіт, тому сніг може зашкодити рослинам – поламати їх чи пригнути до землі”.

Богдан Боднар зазначає, що в такій ситуації лохину до снігопаду ніяк не підготуєш. Натомість рослини можна обробити якимось препаратом-антистресантом, що вони легше пережили цей стрес, але така різка зміна температури за два дні з 24 оС до 2 оС все одно негативно вплине на них.

“Такі погодні умови можуть вплинути і на якість майбутнього врожаю лохини, і на його кількість, і загалі на його наявність. Сподіваємося, що снігопад не критично вплине на плантацію і таке зниження температури трохи пригальмує вегетацію та призупинить цвітіння кущів хоча б на 7-10 днів”, – розповів розповів керівник компанії «Органічний сад» (ТМ Stynava organic garden).

За його словами, для покращення якості та кількості врожаю на підприємстві додатково використовують джмелів, але через таке раптове потепління їх просто не встигли вчасно завезти. Тому рослини запилюють місцеві джмелі та лісові комахи.Перегляди: 99
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: