НОВИНИ

В Україні очікують рекордний врожай ріпаку

24.02.2022 12:02
image-by-item-and-alias

Під врожай 2022 року українські аграрії посіяли найбільшу площу озимого ріпаку за всю історію України. Згідно даних Державної служби статистики, посівні площі озимого ріпаку становлять 1,4 млн га, що на 40% перевищує аналогічний показник минулого року. Про це повідомляє ucab.ua, пише agronews.ua.

Наразі критичних умов для перезимівлі озимого ріпаку немає, відповідно, можна сподіватися на непогані врожаї при подальших сприятливих погодних умовах. Тому з врахуванням посівів ярого ріпаку (частка якого знаходиться на рівні 4-5% від загальних посівів), варто очікувати загальний валовий збір близько 3,9 млн т.

«Основною причиною такого різкого зростання посівних площ під ріпаком є висока ціна на всі олійні культури на світовому ринку, включаючи ріпак. Починаючи з липня 2021 року спостерігалася постійно зростаюча цінова динаміка, що й послугувало стимулом для збільшення посівів», – пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.   

Подібні посівні площі під ріпаком спостерігалися в 2008 році, однак тоді валовий збір склав 2,9 млн т. За останні роки врожайність всіх культур, в тому числі й ріпаку, активно зростає за рахунок впровадження більш ефективних технологій вирощування. Тому більш висока врожайність дозволить отримати достойний валовий збір ріпаку в поточному році.

Читайте також: Як збільшити прибуток в агрономії на 30%.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: