Експерти наголошують, що точне землеробство є найвпливовішим підходом для сільського господарства на сьогодні, а безпілотні технології є дієвим інструментом для економії та збільшення прибутку фермерських угідь, пише agronews.ua.
“Діджиталізація агровиробництва” для фермерства означає зменшення витрат та кращу врожайність. Досягти таких показників можна, якщо в роботі використовувати сучасні підходи та інноваційні технології”, – впевнений Володимир Гнаповський, співзасновник та керівник компанії Drones Farming, що інтегрує безпілотні технології на ринку України.
Сьогодні наземна техніка втрачає свої переваги й поступається новим технологіям – ефективним та компактним агродронам.
Ми порівняли, скільки витратить середнє господарство на обробіток полів 1000 га з використанням дрону та звичайного обприскувача:
✅ Розрахунок витрат на 1000 га внесення ЗЗР дронами:
– Середня вартість послуг: 350 грн/га з ПДВ
– Витрати на паливо: 0
– Витрати на утримання персоналу виконавця : 300 грн/людина в день
Всього: 350*1000+0+300*4(людини)*3 дні = 353 600 грн
✅ Розрахунок витрат на послуги обприскування 1000 га за допомогою обприскувача:
– Середня вартість послуг 200 грн/га з ПДВ
– Витрати на паливо 6 л/га (180 грн)
– Витрати на утримання персоналу : 300 грн/людина день
Всього: 200*1000+180*1000+300*2*3=381 800 грн

Консервативні погляди на техніку можуть коштувати аграріям мільйони гривень. Та якщо надати перевагу більш точним та високотехнологічним агроінноваціям, це дозволяє господарствам заощаджувати на всьому: паливі, добриві та навіть воді.
Якщо порахувати норму внесення води у дрона, а це 6 л/га, то отримаємо наступні цифри: на 1000 га підвіз води з розрахунку 1 куб = один підвіз, 6 разів. В обприскувача норма 50-100 л/га, а це 50-100 ходок підвозу води.
✅ Актуальною також залишається проблема технологічних колій та ущільнення ґрунту від наземної техніки. Середній показник витоптування складає 3%, якщо взяти, наприклад, поле з кукурудзою, середня врожайність 8 т/га, ≈ 3% з 1000 га = 240 т, середня вартість 10 000 грн/т, втрати – 2 400 000 грн з ПДВ. Використання дронів виключає проблему витоптування й економить бізнесу десятки мільйонів гривень.

Загалом у коптерів є конкретний продукт — внесення ЗЗР. Ультраточне внесення хімікатів та добрив дозволяє зменшити фермерам невиправдані витрати на закупівлю органічних та неорганічних речовин.
“Фермерам складно довіряти новим інструментам, їм потрібні гарантії й це цілком виправдано. Компанія Drones Farming – авторизований дилер DJI Agriculture в Україні, більшість продавців на ринку не мають авторизації та не несуть гарантійного зобов’язання, тому ми інтегруємо у ваш бізнес лише оригінальні та надсучасні моделі агродронів. Прагнемо залучати до індустрії тих, у кого ще не було досвіду фермерства і створення сервісних компаній. Ми організовуємо сприятливі умови для вашого бізнесу: гарантовано забезпечимо замовленнями, бухгалтерсько-юридичним супроводом, підкажемо, що купувати й де, розпишемо видатки, допоможемо налаштувати процеси. Самостійно на цьому ринку ти не виживеш. Можна купити 20, 40, 100 дронів, але без правильної екосистеми буде складно адмініструвати процес.”, – переконаний Володимир Гнаповський.