НОВИНИ

В Україні очікують дефіцит цибулі, томатів та кавунів

12.04.2022 07:00
agronews.

На думку Євгена Колінька, менеджер з маркетингу насіння овочевих культур компанії «Сингента» у країні очікується дефіцит деяких овочів, таких як цибуля, томати та кавуни через окупацію основних виробничих регіонів. Про це він написав у своїй колонці на AgroTimes, пише agronews.ua.

«Війна, в даний момент окуповано велику частину саме «овочевих територій», немає гарантій наявності зрощення, великі проблеми с постачання добрив, палива, запчастин тощо, – зазначив він. – Кредитування практично немає, фермери бояться вкладати значні кошти в майбутній урожай під час бойових дій. Під тимчасову окупацію потрапили: Херсонщина, частина Запорізької області, військові дії ведуться на Харківщині. Ці регіони давали значну частку врожаю цибулі, моркви, кавунів та томатів відкритого та закритого ґрунту. Якщо недоотримання врожаю моркви в цих регіонах можна компенсувати збільшенням площі в інших, то вирощувати цибулю і помідори в інших областях є більш проблематичним та не зможе компенсувати всі втрати в площі, а також інші області не мають таких природних умов».

За його оцінками, найбільша проблема – з сівбою цибулі. На Херсонщині фермери зменшують площі, бо не скрізь дозволяють виїжджати в поле, невідомо, чи працюватимуть насосні станції, неясна перспектива збуту. На окуповані території насіння не постачалося з початка війни.

Також прогнозують нестачу томатів. Адже нині окупована Кам’янка Дніпровська, де сконцентровано 70% тепличних овочів. Окуповано значну частину виробничних площ компанії «Інагро», яка вирощувала більшу частку томатів відкритого ґрунту, виробляла томатну пасту на експорт.

Читайте також: В Україні вивели нову сальну породу свиней.Перегляди: 21
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: