НОВИНИ

В Україні майже третину органічних господарств очолюють жінки

05.03.2024 15:10
2

Ґендерний баланс в органічній галузі України кращий, ніж загалом в аграрному секторі, – такого висновку дійшли за результатами дослідження ґендерного профілю органічного сектору України, яке було проведене громадською спілкою «Органічна ініціатива» та презентовано в рамках BIOFACH 2024. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Метою дослідження було з’ясувати ролі жінок та чоловіків в органічному секторі, вивчити зміни, що відбуваються, зокрема, у зв’язку із повномасштабною війною, а також виклики для галузі та можливі шляхи їх подолання.

За статистичними даними на початок 2021 року жінки очолювали 20,8% фермерських господарств в Україні. А за результатами дослідження серед керівників органічних господарств близько 27% жінок.

Спільним серйозним викликом воєнного часу для підприємств став дефіцит чоловічої робочої сили. 76% опитаних озвучили цю проблему, здебільшого пов’язують її зі вступом чоловіків до армії та іншими обмеженнями, що викликані воєнним станом.

А 62% опитаних відзначають також дефіцит технічних спеціалістів. У сучасних реаліях жінкам доводиться перебирати на себе традиційно чоловічі види діяльності, але це вимагає автоматизації процесів виробництва, щоб замінити важку фізичну працю.Перегляди: 69
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: