НОВИНИ

В Україні критично зменшиться кількість бджолярів

23.05.2022 12:07
Bee keeper lifting shelf out of hive

Через військову агресію рф в Україні зменшується кількість бджолярів. Про це повідомляє пресслужба компанії «Знатний мед», пише agronews.ua.

Як зазначається, у регіонах, де йдуть активні бойові дії або має місце тимчасова окупація — зокрема, Харківська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська області,  було добре розвинуте бджільництво.

«Зараз багато пасічників вимушені покинути домівку, а перевезти пасіку в інший регіон технічно складно, особливо у стислі терміни. Тому вимушені переселенці як правило залишають пасіку на окупованій території. Так само проблемно заново створювати пасіку на новому місці — зокрема, це потребує значних коштів, наявності медоносної бази тощо», — йдеться у повідомленні.

Тому, за оцінками компанії «Знатний Мед», в поточному році кількість бджолярів в Україні може зменшитись на 40-50%. 

«Позитивним наразі є той факт, що у регіонах, які традиційно  постачають бджоломаток і бджолопакети — насамперед, Закарпаття (карпатська порода бджіл),  Хмельниччина, Полтавщина (українська степова порода бджіл), — наразі відсутні бойові дії, і  бджолярі з інших регіонів України зможуть при потребі отримати матеріал  для поновлення своїх пасік», — повідомили в компанії.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: